Zasklenie balkónov a lódžií

Zasklením balkónu alebo lodžie si rozširujete užívateľnú plochu bytu a zvyšujete komfort bývania. Zasklený priestor slúži ako ochrana proti hluku, prachu, exhalátom, dažďu, extrémnym teplotám a rovnako predstavuje úsporu nákladov na vykurovanie bytu.

Zasklievacie systémy vynikajú veľmi jednoduchou ovládateľnosťou a minimálnymi požiadavkami na údržbu.
Pri využití bezpečnostného skla a uzamykateľného prevedenia slúžia ako účinná prekážka proti vlámaniu.


Rámový zasklievací systém

Hliníkový rám je osadený sklom s hrúbkou 4 – 6 mm, pre zvýšenie izolačných vlastností systému je možné využiť aj izolačné dvojsklo s hrúbkou 16 mm.
Spôsob otvárania je posuvný, tzn. že jednotlivé sklá sa zasúvajú za seba vo variantoch dvojdielnych až päťdielnych posuvných stien.
Ovládanie je veľmi jednoduché a prevádzka takmer bezúdržbová.

Systém sa montuje rýchlo a bezpečne bez použitia lešenia alebo lávky.

Bezrámový zasklievací systém

Zasklievací systém bez zvislých hliníkových deliacich rámov.
Krídla z číreho bezpečnostného skla s hrúbkou 6 mm sú zaistené vždy na hornej a spodnej časti plastovými dielcami, ktoré umožňujú posun krídiel vo vodiacich koľajniciach.

Spôsob otvárania umožňuje bezpečné a pohodlné umývanie z priestoru lodžie alebo balkónu


Zábradlia

Hliníkové zábradlia pre balkóny a lodžie predstavujú estetické, účelné a moderné riešenie panelovej výstavby. Systém hliníkového zábradlia vychádza z rámového systému.

Zábradlie sa skladá z hliníkových profilov, ktorých farebné prevedenie je možné prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Pre vyplnenie hliníkových rámov sa používajú farebné vysokotlakové laminátové dosky MAX Exterior spĺňajúce požiadavky na protinárazovú a požiarnu odolnosť alebo bezpečnostné sklo Conex s čírou, mliečnou alebo farebnou fóliou. V spodnej časti hliníkového rámu sú drenážne otvory pre odtok kondenzátu.

Hliníkové zábradlia je možné použiť aj pri prestavbe balkónov a lodžií náhradou za staré zhrdzavené konštrukcie. Stavebnicový systém hliníkových zábradlí ponúka viacero technologických riešení, ktoré je možné vzájomne skombinovať.

Konštrukcia zábradlia je výbornou prípravou na dodatočné zasklenie balkónu, lodžie alebo pololodžie pomocou rámových alebo bezrámových systémov.

Možnosti vyhotovenia

Zasklenie balkónov, montáž hliníkových zábradlí, zateplenie a zatienenie balkónov, lódžií, terás, veránd, altánov robíme prednostne v mestách Zvolen, Banská Bystrica, Detva, Krupina, Žiar nad Hronom, Žarnovica, Kremnica, Banská Štiavnica, Dudince, Hriňová, Lučenec, Podbrezová, Brezno, ...

Obchodné miesto Zvolen

Trhová ulica 4166/6
(objekt Tržnice, 1.poschodie)
960 01 Zvolen
Otvorené pondelok - piatok
od 08:30 do 17:00

Obchodné miesto Banská Bystrica

Bernolákova 2
(Bývalá Termika pod NOVAMED-om)
974 05 Banská Bystrica
Otvorené pondelok - piatok
od 08:00 do 16:00
SLOVREKLA s.r.o. © 2022 Mapa stránok Webdesign, tvorba webstránok a internetových obchodov - www.mhs.sk